Дефіцит вітамінів та мінералів - diagnostyka.com.ua

Дефіцит вітамінів та мінералів

Пакет “Дефіцит вітамінів та мінералів” 
Вартість:   2 000 грн

Вітаміни та мінерали – роль в організмі

Роль вітамінів і мінералів в організмі дуже велика. Вони не забезпечують організм енергією, тобто не мають калорій, але відповідають, серед іншого, за: для стійкості до інфекцій, процесу кровотворення, функціонування багатьох ферментів, нервово-м’язової передачі та правильного складу та структури кісток.

Призначено: жінкам, чоловікам, дітям

Показання:

→ При підозрі на дефіцит вітамінів та/або мінералів, що проявляється, наприклад, у вигляді зниження імунітету, анемії, тремору та/або м’язової слабкості, неврологічних розладів, остеопорозу, погіршення стану шкіри та волосся
→ При моніторингу ефектів добавок вітамінів та/або мінералів
→ Профілактично, для оцінки загального стану здоров’я

Важливо:

*Забір біоматеріалу вранці.
*Натщесерце.

Які аналізи слід пройти при підозрі на дефіцит вітамінів і мінералів?

ПАКЕТ НА ДЕФІЦИТ ВІТАМІНІВ І МІНЕРАЛІВ містить широкий спектр тестів, які дозволяють діагностувати дефіцит вітамінів і мінералів: загальний вітамін D 25(OH), вітаміну B12, фолієвої кислоти (вітамін B9), загального кальцію, фосфору, магнію, заліза, цинка.

Деякі вітаміни виробляються організмом (шкіра і нирки – вітамін D, кишкова бактеріальна флора – вітаміни групи B і вітамін K), але у випадку інших вітамінів вони повинні надходити з їжею для нормального функціонування організму. У свою чергу, потреба нашого організму в мінеральних речовинах задовольняється тільки дієтою. Вітаміни і мінерали визначають правильний перебіг ряду обмінних процесів і необхідні для життя. Їх нестача є причиною багатьох розладів і захворювань. Чи потрібно їх доповнювати і скільки? Дослідження, включене в пакет, допоможе вам відповісти на ваше запитання.

Дізнайтеся про важливість тестів, які входять до пакету аналізів на дефіцит вітамінів і мінералів:


Метаболіт вітаміну D 25(OH) є прегормоном, який перетворюється в активну форму нирками. Це загальновизнаний показник метаболізму кальцію і фосфатів і обміну кісткової тканини, а також важливий елемент у діагностиці рахіту та остеопорозу. Дефіцит вітаміну D може сприяти розвитку імунних розладів і запальних або аутоімунних захворювань. Наукові звіти також підтверджують вплив вітаміну D на фертильність. Його належна концентрація визначає правильний розвиток яйцеклітин і сперматозоїдів, а також впливає на імплантацію та розвиток ембріона в матці. Також було доведено, що належна концентрація вітаміну D є важливим фактором у профілактиці деяких видів раку (рак молочної залози, рак товстої кишки та рак простати).
Вітамін В12 є важливим елементом для правильного функціонування кровоносної та нервової систем. Результати його дефіциту, які можуть бути результатом типу дієти (наприклад, веганської) та нерегулярності дієти, включають: неврологічні та психічні розлади, нейродегенеративні захворювання та мегалобластна анемія. Дефіцит вітаміну B12 також може спричинити викидні та вади розвитку плоду.

Фолієва кислота (вітамін В9), як і вітамін В12, відповідає за процес кровотворення і роботу нервової системи. Це особливо важливо для вагітних жінок, дефіцит яких може призвести до розвитку дефектів нервової трубки плода. До групи ризику дефіциту фолієвої кислоти входять курці, люди, які зловживають алкоголем, підлітки на стадії швидкого росту, люди похилого віку та люди з синдромом мальабсорбції.

Загальний кальцій. Правильна концентрація кальцію в крові визначає правильну структуру скелета і зубів, функціонування м’язів і нервової системи, а також систему згортання крові. Його низька концентрація (гіпокальціємія) пов’язана з підвищеною нервово-м’язовою збудливістю (м’язові посмикування і контрактури), підвищеним ризиком утворення каменів у нирках, підвищеною схильністю до переломів (остеопороз), а також симптомами аритмії та порушеннями зору. Це також призводить до дерматологічних симптомів: сухості та лущення шкіри, ламкості нігтів, тонкого та грубого волосся. У деяких випадках гіпокальціємія відповідає за такі психіатричні симптоми, як тривога, депресія та емоційна нестабільність.

Неорганічний фосфор – це елемент, необхідний для нормального функціонування нервової, м’язової та кісткової систем. Показаннями для його визначення є: дефіцит вітаміну D, симптоми слабкості м’язів і кісток, неврологічні розлади, а також захворювання нирок (хронічна недостатність і сечокам’яна хвороба) і паращитовидних залоз. Його належна концентрація в крові має вирішальне значення для дітей, у яких цей мінерал найбільше використовується для побудови кісток, зубів, м’яких тканин, а також клітинних мембран.

Магній бере участь у передачі нервово-м’язових імпульсів, а також впливає на правильну роботу паращитовидних залоз, тобто залоз, що відповідають за підтримку необхідного рівня кальцію в організмі. Концентрація магнію в крові регулюється нирками, тому захворювання нирок є показанням для регулярного контролю його рівня. Вимірювання рівня магнію необхідне для визначення причини періодичних м’язових спазмів, м’язового тремтіння та/або слабкості та відчуття поколювання, а також порушень серцевого ритму. Вважається, що дефіцит магнію може вражати до 10% населення.

Залізо є елементом, який визначає правильне формування еритроцитів. Його дефіцит зазвичай є наслідком низького надходження в раціон, підвищеного попиту (наприклад, період посиленого росту, вагітність) або надмірної втрати організмом (наприклад, шлунково-кишкова кровотеча, рясні менструації). Наслідком дефіциту заліза є мікроцитарна анемія, яка проявляється слабкістю, блідістю шкіри, зниженням фізичного стану, серцебиттям, запамороченням, головним болем, дратівливістю. У дітей спостерігаються затримка статевого дозрівання (аменорея, нерегулярні менструації), утруднене загоєння ран, порушення концентрації та пам’яті, незвичні потреби в харчуванні (потреба вживати неїстівні продукти, наприклад, крейду, землю, картопляне борошно). Незалежно від віку з’являються проблеми зі шкірою, вона суха, волосся надмірно стоншується.

Завдяки участі в побудові десятків різноманітних ферментів, цинк бере участь у метаболізмі вуглеводів і білків, процесі мінералізації кісток, загоєнні ран і регенерації м’язів. Дефіцит цинку може спричинити уповільнений ріст у дітей, зниження рівня статевих гормонів (гіпогонадизм), імунну недостатність або цироз печінки. Дефіцит також може призвести до шкірних захворювань, включаючи випадання волосся та ламкість нігтів, хронічну втому та зниження лібідо.

Перевірка рівня вітамінів і мінералів – відповідальне ставлення до свого здоров’я і способу життя. Результати аналізів будуть використані для визначення причин симптомів і стануть основою для визначення дози вітамінних або мінеральних добавок. З огляду на взаємозалежності, що відбуваються в організмі, і багатофакторний характер захворювань і розладів, що є наслідком дефіциту вітамінів і мінералів, отримані результати аналізів слід показати лікарю.

Що може вплинути на результат аналізу рівня вітамінів і мінералів?
*Для людей, які приймають біотин у дозі >5 мг/день, матеріал для дослідження слід збирати не раніше ніж через 8 годин з моменту останнього прийому біотину.

Відділення Diagnostyka

Відокремлені відділення у м.Київ