Цукровий діабет та залишкова вага - diagnostyka.com.ua

Цукровий діабет та залишкова вага

Цукровий діабет 2 типу є наслідком аномальної, зниженої чутливості тканин до інсуліну, тобто інсулінорезистентності. Цей стан найчастіше виникає внаслідок надмірної ваги або ожиріння та постійного надходження в організм занадто великих доз калорій, що перевищують потреби – тобто переїдання. У разі резистентності до інсуліну спостерігаються підвищення рівня інсуліну натщесерце та аномальні значення HOMA-IR. Інсулінорезистентність передує виникненню діабету 2 типу, при якому спостерігається хронічне підвищення рівня глюкози в крові.

До тривожних симптомів цукрового діабету відносяться рясне сечовипускання (організм намагається позбутися надлишку глюкози), дуже сильна спрага (спроба розбавити глюкозу), підвищений апетит, сонливість і слабкість. Підвищення рівня глюкози в крові також перешкоджає загоєнню ран і підвищує схильність до інфекцій, наприклад, сечовивідних шляхів. Симптоми цукрового діабету 2 типу можуть бути непомітними пацієнтом протягом дуже тривалого часу, а час від появи симптомів до встановлення діагнозу може становити до кількох років, протягом яких хвороба призведе до багатьох серйозних ускладнень, включаючи погіршення стану або втрату порушення зору, порушення роботи нирок, погіршення працездатності нервової системи.

Інсулінорезистентність, яка передує цукровому діабету 2 типу, проявляється потовщенням і потемнінням шкіри (зазвичай навколо шиї, декольте і під пахвами), слабкістю і хронічною втомою, нападами голоду і тяги до солодкого, проблемами з підтриманням належної маси тіла (невиправдане збільшення ваги), дратівливість і проблеми з концентрацією.

Актуально: жінкам, чоловікам

Показання:

→ Якщо є симптоми, що вказують на порушення вуглеводного обміну, наприклад, часте сечовипускання, надмірний апетит, збільшення або втрата ваги, труднощі з загоєнням ран, сонливість, слабкість, підвищена схильність до інфекцій

→ Якщо ви вирішили сісти на дієту, яка повинна враховувати будь-які діагностовані порушення вуглеводного обміну

→ Профілактично, для оцінки загального стану здоров’я

Пам’ятайте:

*Ви повинні прибути на відбір біоматеріалу вранці

*Натщесерце

* Уникайте навантажень і стресу перед відбором біоматеріалу

 

Проблема ваги (VAGA): Ліпідограма (холестерин, тригліцериди, ХС ЛПНЩ, ХС ЛПДНЩ ,ХС ЛПВЩ, коефіцієнт атерогенності, коефіцієнт ХС ЛПНЩ/ХС ЛПВЩ), Глюкоза крові, Глікований гемоглобін (HbA1c), Тиреотропний гормон , Пролактин.

Біоматеріал

Метод

Термін виконання
години /дні 

Ціна, грн

сироватка;
кров EDTA, NF

імуноінгібіція
ECL, ENZYM

24 год.

1 370

Діагностика  діабету (D2): Глюкоза крові (венозна кров), Інсулін, С-пептид, Глікований гемоглобін (HbA1c), HOMA-індекс

Біоматеріал

Метод

Термін виконання,
години /дні 

Ціна, грн

кров EDTA;
сироватка;
сироватка
заморожена;NF

імуноінгібіція;
PHO; CLIA;
ENZYM

24 год.

1 220

Відділення Diagnostyka

Відокремлені відділення у м.Київ